Trienále | SEFO | 2021
Všední krize 3 | Trienále SEFO 2021
21. 9.–24. 10. 2021
Galerie Caesar

 

 
 
 

Všední Krize 3

Jan Krtička, Magdalena A. Turzová, Jakub Čuška, Jiří Sedlák 

 

Každá krize by měla jednou skončit. Po vzoru řeckého dramatu se nabízí nějaká možnost řešení nebo obrat vedoucí k rozuzlení. Všední krize neskončí katarzí, ale snad ani katastrofou. Všední krize je moment, kdy žádná krize úplně nekončí a krize se dokonce už ani nestřídají. V každém momentu si můžeme vybírat z nekonečné nabídky různě zásadních krizí. Na druhou stranu, stejně jako jsou krize všudypřítomné a existují jedna vedle druhé, tak vedle nich stále existuje běžný život. Na krize můžeme poklidně zapomenout, ignorovat je, smést je pod koberec. 

Ve třetím dějství projektu Všední krize se představí čtyři umělci spojení s Olomoucí. Téma krize jako takové pro ně není motivem. Jejich tvorba mnohdy podvědomě koliduje se současnou situací. Všední krizi zřejmě nejvíce definují nejistota a obtížně popsatelná neutěšenost. Většina vystavených děl by se dala zařadit do kovidového období. Vakuum reálného společenského života, který se přes lockdown v podstatě přesunul na sociální sítě, někomu prospělo, jiný jej protrpěl.

Jan Krtička (*1979) připravil pro Galerii Caesar audioinstalaci, obsahující nahrávky z míst v krajině, bez slyšitelných stop lidské činnosti. Pro návštěvníky galerie situované v úplném centru hlučného města připravil kontakt s tichem lesa. Magdalena A. Turzová (*1978), Jakub Čuška (*1989) a Jiří Sedlák (*1985) představují obrazy z poslední doby. Převáží ve vystavených dílech životní nejistota nebo autoři vytěžili ze dvou let sociálních prázdnin prostor pro větší rozvinutí vlastních témat?

 
 
 


 

Kino PAF

______________
Otevírací doba Galerie Caesar je v průběhu konání Trienále PO–NE 9–12 a 13–17.
 
 


 
 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZPĚT


 

Celoroční výstavní program Galerie Caesar je finančně podporován z grantu Ministerstva kultury ČR,
města Olomouce a Olomouckého kraje.

 

 

             © Galerie CAESAR  

 

NAVRCHOLU.cz